Forum John Frusciante muzyk gitarzysta RHCP Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Soundedit Festiwal Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
abu3
Zaineresowany


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 88 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 18:44, 08 Lut 2010 Powrót do góry

Moi drodzy, żeby was trochę rozbudzić z zimowego snu, w który niektórzy zapadli, wpadłam na pomysł, który może nam pomóc w kwestii sprowadzenia Fru do Polski Wesoly

nie wiem czy mówi wam coś nazwa Soundedit Festiwal ??
tak więc w skrócie, jest to festiwal producentów muzycznych w Łodzi, w zeszłym roku była pierwsza edycja. To jedyny taki festiwal na świecie.

w zeszłym roku byli Gareth Jones (najbardziej znany z pracy z Depeche Mode) i Daniel Lanois (od U2).
ja byłam tylko na spotkaniu z Jonesem - strasznie fajny facet, było nas jakieś 15 osób, wiec mieliśmy go na wyciągnięcie ręki, bez jakiegoś podwyższenia i tego typu pierdół, na dodatek odpowiadał na każde nasze pytanie
a jeśli chodzi o Lanoisa, to oprócz jakichś warsztatów, grał też koncert. Koncert był płatny, za to próba generalna bezpłatna i z tego, co wiem było na niej dużo ludzi więc w zasadzie stała się koncertem.

to było tak w kwestii opisania, jak to mniej więcej wygląda. a skoro Frusciante producentem jest i to nie tylko swoim własnym, to nawet pomijając jego muzyczne osiągnięcia się nadaje Wesoly

pisałam już do organizatorów i są bardzo zainteresowani propozycjami, pytanie brzmi co wy na to??


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
magda92
Zaineresowany


Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 75 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 18:47, 08 Lut 2010 Powrót do góry

Jak dla mnie bomba;p Jakby John sia zgodził to by była masakra. Jestem jak najbardziej za !!


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
abu3
Zaineresowany


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 88 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 18:48, 08 Lut 2010 Powrót do góry

a żeby nie marnować czasu, pozwoliłam sobie stworzyć takie o to pisemko do organizatorów pisanie w imieniu JFFFP. Mam nadzieję, że wam się spodoba, czekam na wszelkie propozycje, poprawki i inne uwagi do czwartku, bo wtedy chciałabym wysłać


Witam,

na wstępie chcielibyśmy podziękować za realizację wspaniałego pomysłu, jakim jest festiwal Soundedit. Mamy nadzieję, że przez kolejne lata zyska on taką popularność i renomę, jaką cieszy się Państwa partner – Camerimage. Uważamy, że jest on świetną okazja do poznania tego trudnego i niedocenianego przez większość słuchaczy fachu, a ponadto okazją do spotkania „śmietanki” światowej branży muzycznej.


John Frusciante Fans From Poland to nieformalny fan-club działający od 2007r. Naszym celem jest zwrócenie uwagi na osobę p. Frusciante jako solowego twórcy. Przez nieco ponad 2 lata działania udało nam się nawiązać współpracę z innymi fan-clubami z Europy Wschodniej, założyliśmy blog, który wciąż jest aktualizowany, forum, stworzyliśmy także grupy w portalach takich jak My Space, You Tube, Last.fm, Nasza klasa. Napisaliśmy również petycję w sprawie solowego koncertu Johna Frusciante w Polsce. Adresatem jest Live Nation Poland – organizator koncertu Red Hot Chili Peppers z 03.07.2007r. – i do tej pory udało nam się uzyskać ponad 1000 potwierdzonych podpisów (wszystkie adresy w stopce).
Wykorzystując fakt, że p. Frusciante zajmuje się również produkowaniem muzyki, chcielibyśmy zaproponować organizatorom zaproszenie go na jedną z kolejnych edycji festiwalu Soundedit. Pragniemy zwrócić uwagę na jego wkład w muzykę i przypomnieć, że jest on nie tylko jednym z filarów sukcesu zespołu Red Hot Chili Peppers. Frusciante to świetny gitarzysta, muzyk solowy, kompozytor, który współpracował z artystami tak różnorodnymi jak: George Clinton, Johnny Cash, Michael Rother, Wu – Tang – Clan, The Mars Volta, Tricky, Perry Farrell, Glenn Hughes, Macy Gray, RZA, N.A.S.A czy Dave Gahan. Utwory z jego udziałem pojawiły się również na soundtrackach do „Orange County” (2002), „Brown Bunny” (2003), „Underworld” (2003) czy też w serialu „24 godziny”. Ponadto, ma on również doświadczenie w zakresie produkowania muzyki i inżynierii dźwięku, co wykorzystuje w szczególności w realizacji swoich solowych projektów. Wielokrotnie (przy okazji nagrywania płyt z Red Hot Chili Peppers oraz przy okazji jednej z płyt The Mars Volta) współpracował z Rickiem Rubinem, który w 2007r. znalazł się na 8. miejscu listy „Time Magazine” – 100 Most Influential People In The World (w kategorii Artists & Entertainers).
W dorobku p.Frusciante jako producenta znajduje się 10 płyt solowych, 3 EP–ki, 2 płyty supergrupy Ataxia (którą stworzył wraz z Joshem Klinghofferem – obecnym gitarzystą RHCP i Joe Lally’m), album Warpaint oraz koprodukcja utworu „Up again” z płyty rapera RZA (w którym pojawia się także jako gitarzysta).
Naszym zdaniem zaproszenie Johna Frusciante mogłoby być ciekawą alternatywą dla producentów, którzy zwykle pracują w dużych studiach lub na komputerze – w obu przypadkach z użyciem nowoczesnego sprzętu i programów. Dla odmiany Frusciante nagrywa i produkuje we własnym domowym studio z użyciem m.in. konsoli API (która w latach 70’ była własnością studia The Record Plant w Nowym Jorku), konsoli Neve oraz innego sprzętu pamiętającego jeszcze lata 70’. Taki sposób pracy łączy z gitarowymi efektami, syntezatorami i przesterami, co daje ciekawy efekt.

Dodatkowo, zaproszenie takie mogłoby być wspaniałą okazją do solowego koncertu Frusciante, który niewątpliwie byłby wydarzeniem nie tylko ze względu na fakt oficjalnego odejścia z zespołu (grudzień 2009), ale także ze względu na to, że grał on tylko kilka razy w Europie, a solowy koncert z Amsterdamu w 2001r. do tej pory jest owiany legendą wśród fanów. Koncert taki mógłby być też kontynuacją zwyczaju zapoczątkowanego w zeszłym roku przez Daniela Lanoisa.

Zgłaszając naszą propozycję wyrażamy nadzieje zarówno aktywnych członków John Frusciante Fans From Poland (i innych założonych przez nas stron), członków forów dotyczących Red Hot Chili Peppers oraz wszystkich fanów zarówno muzyka, jak i zespołu.


Z poważaniem,

John Frusciante Fans from Poland


i na dole, adresy wszystkich stron, które stworzyliście Wesoly


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
abu3
Zaineresowany


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 88 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 18:49, 08 Lut 2010 Powrót do góry

ile z tego wyjdzie, to już zależy tylko od Fru, ale na pewno oni będą mieli większe możliwości w skontaktowaniu się jakoś z nim, albo wytwórnią niż my


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
magda92
Zaineresowany


Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 75 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 18:52, 08 Lut 2010 Powrót do góry

Super !! ja bym niczego nie zmieniała


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Emptiness
Zaineresowany


Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 60 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Chybie/ Bielsko-Biała

PostWysłany: Pon 21:14, 08 Lut 2010 Powrót do góry

Brzmi bardzo kusząco Jezyk
Było by wspaniale jakby się udało Wesoly


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Regret
Administrator


Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 3497 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Polska

PostWysłany: Wto 15:42, 09 Lut 2010 Powrót do góry

Idea zacna chylę czoła ;-)

Nic bym nie zmieniał tak wyłał jak jest napisane

pozostaje 3mać kciuki aby sie udalo :-)


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
dlaFrusciante
Administrator


Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2723 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 17:29, 09 Lut 2010 Powrót do góry

jesteś kochana

też nie zauważyłam tego wpisu, przes ten cholerny źle działający system ;(

wysyłaj, a ja całą akcję opisze na blogu i na naszej stronie startowej

buzi Mruga


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
FRU stanley
Zaineresowany


Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 111 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Hollywood(Africa)

PostWysłany: Pon 22:02, 08 Lut 2010
PRZENIESIONY
Śro 11:17, 10 Lut 2010
Powrót do góry

abu wielbię Cie:) nie no, dla mnie genialny pomysł i jeszcze biorąc pod uwagę to, że Fru pewnie teraz troche odpoczywa albo i nie , ale miejmy nadzieje, że skorzysta:D jesem za:D


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
kondzios230
Zaineresowany


Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 143 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 20:45, 10 Lut 2010 Powrót do góry

abu-ledwo zainstalowałaś się na forum, już zrobiłaś więcej niż parę siedzących tutaj dość długo popierdółek (tak, chodzi mi o mnie Wesoly) Gratulacje zacnej idei, pozostaje trzymać kciuki Wesoly


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
abu3
Zaineresowany


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 88 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro 21:35, 10 Lut 2010 Powrót do góry

hej,

cieszę się, że pomysł się spotkał z tak dobrym przyjęciem. Ponieważ kilka osób napisało, żeby nic nie zmieniać to poszło już dziś do organizatorów. Wiem, że mówiłam, że wysyłam w czwartek, ale nie mogłam już wytrzymać, bo w takiej wersji miałam tego maila od zeszłego tygodnia, a w wersji roboczej od połowy stycznia.

nie wstawiałam wcześniej bo wysłałam również maila do Garetha Jonesa z prośbą o wsparcie naszej akcji i cały czas czekam na odpowiedź z Londynu. Kiedyś, po warsztatach wysyłałam do niego maila i normalnie mi odpisał, więc liczę na to, że tym razem też tak będzie, bo jak pisałam wcześniej to bardzo normalny i sympatyczny facet Wesoly


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
abu3
Zaineresowany


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 88 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 18:56, 12 Lut 2010 Powrót do góry

wczoraj przyszło mi potwierdzenie, że mail doszedł, ale jak na razie nie mam jeszcze żadnej odpowiedzi...

jak tylko coś się pojawi to dam znać


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Klara
Fan


Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 258 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 14:21, 14 Lut 2010 Powrót do góry

ja jestem pod ogromnym wrażeniem, abu, jesteś wielka!

mam tylko takie pytanko; gdzie jest ten festiwal? chodzi o miasto...

3mam kciuki!
musi się udać!


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
FRU stanley
Zaineresowany


Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 111 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Hollywood(Africa)

PostWysłany: Nie 16:22, 14 Lut 2010 Powrót do góry

Łódź


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
abu3
Zaineresowany


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 88 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie 18:39, 14 Lut 2010 Powrót do góry

,


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez abu3 dnia Pon 10:42, 20 Gru 2010, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Rodak
Zorientowany


Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 153 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 18:52, 14 Lut 2010 Powrót do góry

bardzo ciekawa odpowiedź./ kontakt. niech DlaFrusciante wyśle w tej paczce swój albo kogoś od nas kto zna zajebiście angielski swój nr. John podkreślał w wywiadach, że szkoda że nie zostawiacie mi swoich numerów, bo w wolnej chwili bym zadzwonił


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Klara
Fan


Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 258 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 20:44, 14 Lut 2010 Powrót do góry

bardzo dobra i ciekawa odpowiedź.
co do numeru to ja się nie pisze, bo mój angielski jest na poziomie czasów przyszłych i przeszłych, więc chyba niezbyt by chyba było ...


jak w Łodzi to super
nie mam znowu tak daleko
a w jakim terminie to się odbywa?

P.S wiem, jestem upierdliwa Wesoly


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
abu3
Zaineresowany


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 88 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie 21:00, 14 Lut 2010 Powrót do góry

w zeszłym roku to był 11-12 września,
a jeśli chodzi o ten rok, to jeszcze nie wiadomo. W każdym razie jak tylko coś będę wiedziała więcej to na pewno dam znac


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Klara
Fan


Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 258 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 21:19, 14 Lut 2010 Powrót do góry

ok
fajnie by było w wakacjeee ...

ale mimo wszystko, abu, jesteś wielka, najlepsza najwspanialsza i wgl! Chyba Cię Kocham!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Klara dnia Nie 21:19, 14 Lut 2010, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
six-feet-under
TotalusFrusciantusManiakus


Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 4252 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie 22:26, 14 Lut 2010 Powrót do góry

*śmiech*
to ja Hyhy

Frusciante przyrósł do swojego ogródka w Los Angeles, zakorzenił się tam niczym jakiś robak w norce, co nie znaczy, że nie warto próbowac zeby ktoś go gdzies zaprosił, bo może sie zgodzic *smiech* .Mętnie sie wyrażam, ale chodzi mi o to, że szanse sa małe, ale zawsze są - a tak długo jak sa tak długo warto próbowac. Tyle ode mnie Wesoly


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)